19 آذر 1402

  • 1402/08/18
  • - تعداد بازدید: 66
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
شبکه بهداشت و درمان شهرستان فیروزآباد

اقدامات اولیه جهت تأسیس خانه بهداشت کارگری در شرکت راه سازی تیراژ

الهام قربانی کارشناس بهداشت حرفه ای بر تکمیل و تجهیز خانه بهداشت کارگری شرکت تیراژ و دیگر واحد های صنعتی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فیروزآباد، مهندس قربانی گفت: در راستای صیانت از نیروی انسانی و حفظ سلامتی کارگران، ارائه خدمات بهداشتی بوسیله آموزش، ارتقاء دانش و ایجاد رفتارهای بهداشتی مناسب، سالم سازی محیط کار و پیشگیری ازبیماری های ناشی از کار، از مهمترین اهداف ایجاد خانه بهداشت کارگری است.
او در ادامه افزود: رشد و شکوفایی اقتصاد جامعه به نیروی ماهر و سالم کار بستگی دارد، و این امر زمانی میسر می‌شود که خدمات بهداشتی و تسهیلات مورد نیاز کارگاهی برای شاغلان در بالاترین سطح ممکن تامین و ارائه گردد.

مهندس قربانی گفت: کارشناسان بهداشت حرفه ای و بازرسان اداره کار شهرستان به استناد ماده 47 قانون کار در رابطه با آیین نامه تاسیس خانه بهداشت کارگری در کارگاه ها از شرکت راه سازی تیراژ در تاریخ 13 آبان 1402بازدید بعمل آورده و اهمیت این موضوع را با توجه به بعدجمعیت 250 نفری کارگران به کارفرما یادآورشده اند.
وی در پایان اضافه نمود: بمنظور تأمین سلامت و بهداشت جسمی و روانی کارگران شرایط اولیه تاسیس این مکان کارشناسی و در دستور کار قرار گرفته است. همچنین یادآور شد با توجه به بعد مسافت جاده ای این کارگاه، موضوع خرید آمبولانس بمنظور دسترسی سریع به خدمات درمانی در جلسه برگزار شده در کارگاه با کارفرما مطرح گردید.

  • گروه خبری : اخبار,اخبار واحدها
  • کد خبری : 90002
کلیدواژه

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید