19 آذر 1402

  • 1402/08/24
  • - تعداد بازدید: 12
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
شبکه بهداشت و درمان شهرستان فیروزآباد

خدمات قابل ارائه به افراد مبتلا در مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری فیروزاباد(اچ ای وی/ایدز/هپاتیت ...):

خدمات قابل ارائه به افراد مبتلا  در مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری فیروزاباد(اچ ای وی/ایدز/هپاتیت ...):

1-تشخیص، پیشگیری و مراقبت و درمان عفونتهای همراه : هر عاملی که منجر به کم شدن قدرت سیستم ایمنی شود، میتواند منجرگرددکه  فرد زودتر به فاز بیماری وارد شود؛ مانند انواع عفونتها که توسط نظام مراقبتی  مورد ارزیابی قرار گرفته و در صورت وجود علائمی از آنها سریعاً مورد درمان قرار میگیرند تا سیستم ایمنی ضعیف نشود.

2-درمان اچ آی وی: داروهای  ضد ویروس اچ آی وی به فرد داده میشود تا تکثیر ویروس متوقف گردد ومرحله ایدزاتفاق نیفتد(درمان قطعی وجود ندارد)

3-ارزیابی وضعیت بیماری و تعیین مرحله بیماری: وضعیت سیستم ایمنی مدام به وسیله معاینه و آزمایش ارزیابی میشود و در صورت لزوم داروها عوض می شوند.

4-واکسیناسیون:با واکسیناسیون سایربیمایها(انفلوانزا و هپاتیتB) از ابتلاء به بیماریهای عفونی جلوگیری می شود.

5- کاهش آسیب: به فرد، وسایل کاهش آسیب(سرنگ و .. ( داده میشود تا مانع ورود ویروسهای جدیدبه بدن دیگران شود.

6- مراقبت و مشاوره با همسر و خانواده: تنها در صورت رضایت بیمار وضعیت خانواده وی ،هم برای جلوگیری از ورود ویروس بیشتر به بدن فرد و هم از نظر پیشگیری و درمان مورد ارزیابی قرار می گیرد.

7- مشاوره: استرس و شرایط روحی یکی از عوامل مهمی هستند که منجر به کاهش قدرت سیستم ایمنی می شوند،لذا مشاوره و کمک به توانمند شدن روحی روانی افراد یکی دیگر از خدمات ارائه شده به این افراد  در این مرکز می باشد.

8- حمایت: سوء تغذیه نیز از عوامل تضعیف کننده سیستم ایمنی است، لذا در صورت لزوم فرد برای دریافت کمکهای مالی معیشتی به سیستم های حمایتی ارجاع می شود

آدرس و شماره تماس مرکز مشاوره بیماری های رفتاری در شهرستان فیروزآباد : خیابان شهید مقدسی ( شهرداری ) مرکز بهداشت شهرستان واحد بیماری های واگیر شماره تماس : 38734819

  • گروه خبری : اطلاعیه ها
  • کد خبری : 90236
کلیدواژه

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید